+421 904 525 728 info@tomasharaslin.sk

Súkromné (individuálne) hodiny jogy

 

Veľmi rád učím súkromné (individuálne) hodiny jogy… som presvedčený, že nikto z nás nepotrebuje najnovšie neosobné fitness programy, vyblýskané štúdiá, trendy jogové oblečenie, alebo veľkú masu ľudí okolo seba – a veľa z nás to ani nechce… My to chceme robiť len pre seba a čo najlepšie.

Joga je veľmi intímna záležitosť, bez ohľadu na to, či ju chcete brať čisto fyzicky (lebo vás bolí napr. chrbát, alebo aj celé telo a chcete sa zbaviť bolestí, zosielnieť a byť ohybnejší), alebo je vašim nástrojom aj na duchovnej ceste. Joga je pre každého. A všetko čo potrebujete pri joge je jedna osoba – učiteľ, ktorý za vami príde, kde a kedy vám to vyhovuje, ktorý vás prevedie vašou individuálnou špecifickou cestou a bude vás inšpirovať k pozitívnym a udržateľným zmenám vo vašom zdraví a bytí.

Veľa ľudí učiteľov jogy vníma tak, že sme niekto, kto príde a bude chcieť zmeniť celý ich život. Nemôže to však byť ďalej od pravdy. Učiteľ  by tu mal byť preto, aby vás viedol po vašej ceste – nech je akákoľvek. Môže vás na vašej ceste naviesť, nasmerovať, ale ísť musíte po nej vy sami a vy sa musíte rozhodnúť či to, čo vám učiteľ hovorí je to správne pre vás a či to vo svojej praxi aplikujete.

Nech je dôvod, pre ktorý chcete cvičiť jogu akýkoľvek, joga je pre vás vhodná. Na súkromných hodinách nastavíme všetko podľa toho, aký máte cieľ.

K tomu, aby to bolo možné vás učiteľ musí poznať. Na prvej hodine, alebo ešte aj pred ňou, je potrebné spoznať sa. Musím poznať váš zdravotný stav, vaše ciele a niečo málo sa o vás dozvedieť, napr. akú máte prácu.

Či už teda jogu chcete do svojho života zaradiť to kvôli tomu, že máte sedavé zamestnanie a bolí vás chrbát, máte iné zdravotné problémy, chcete si vyčistiť myseľ, zrelaxovať, alebo nahliadnuť do tajov jogy aj trochu hlbšie, súkromná hodina je tým správnym miestom, kde sa budeme sústrediť na to, čo práve potrebujete, bez toho aby vám nasilu niekto tlačil rôzne idei, presvedčenia, filozofie, ktoré vás možno zatial nezaujímajú. Neskôr vás možno zaujímaž budú, všetko má svoj čas.

Súkromné hodiny jogy teda adresujú vaše špecifické potreby. Nie ste vo veľkej skupine, kde musíte robiť to, čo všetci. Zameriame sa na vaše špecifické potreby, výzvy a ciele. Všetky pozície sú prispôsobované vám a možnostiam vášho tela – budete vidieť pokroky oveľa rýchlejšie a bez rizika zranenia.

Súkromné individuálne hodiny jogy vám pomôžu s vašimi cieľmi. Ak máte práve veľké problémy s pohybom, alebo neviete sa donútiť cvičiť a máte problémy s disciplínou, pomôžem vám začleniť jogu do vášho života takým spôsobom, aby ste vedeli a chceli cvičiť aj bezo mňa – budete na to mať celý know-how. A presne o to mi ide – často by ľudia aj chceli cvičiť, ale nevedia ako – toto sa na masových hodinách nikdy nenaučíte.

Prípadne ak už jogu praktizujete, ale chcete sa dostať mať lepšie pochopenie toho, čo robíte a ísť hlbšie, prípadne len doladiť a pochopiť niektoré špecifické pozície, či nájsť špecifickú alternatívu pozície pre vás. Súkromné hodiny môžu veľmi pomôcť vašej jogovej praxi v štúdiu alebo doma.

Na súkromnej hodine som tam 100% pre vás.

Prevediem vás každým dychom, pohybom, pozíciou, sekvenciou. Môžete sa pýtať koľko len chcete. Môžeme diskutovať, rozobrať, alebo prispôsobiť ktorúkoľvek pozíciu, s ohľadom na vaše možné obmedzenia, bolesti, aby jej prevedenie bolo príjemné, užitočné.

Som vám k dispozícii aj mimo našich spoločných hodín. Môžete mi zavolať, napísať s akýmikoľvek otázkami, myšlienkami, či čokoľvek čo vás napadlo v súvislosti s vašou jogovou praxou.

Nemusíte sa stresovať kvôli parkovaniu, dopravnej zápche alebo strate času, kým sa dostanete na vašu hodinu. Prídem za vami presne tam a vtedy, kedy vám to vyhovuje. Budem tam pre vás vždy v našom čase, aby sme sa spolu opäť posunuli ďalej, namotivovali.

Naučím vás ako si jogu prispôsobiť presne podľa toho, ako práve potrebujete a zaradiť ju do vášho života. Inak by to cvičenie malo vyzerať, keď máte veľa energie a cítite sa super a inak keď ste vystresovaní, prípadne nemáte fyzické sily. Každý prechádzame v živote rôznymi obdobiami a jogová prax by mala byť vždy taká akú si náš momentálny psychický, fyzický a mentálny stav vyžaduje. Niekedy sa potrebujete fyzicky doslova vyblázniť a niekedy všetko čo potrebujete je len pokojne spraviť zopár pozícií a venovať sa jednoduchému dychovému cvičeniu.

Súkromné hodiny jogy môžete mať buď sami, prípadne viacerí, ale maximálne traja naraz, aby sa zachoval plne individuálny prístup a mohol som sa venovať každému z vás čo najviac a najlepšie.

Súkromné (individuálne) hodiny jogy môžete mať u vás doma, prípadne v štúdiu, či inom priestore. Záleží na dohode, čo vám vyhovuje  a čo je pre vás najpohodlnejšie.

V prípade záujmu buď použite kontaktný formulár na tejto stránke, alebo sa mi ozvite telefonicky na 0904 525 728.

Dohodnite si súkromné hodiny jogy

13 + 15 =

Pin It on Pinterest

Share This